Gammel rival har imponert Thoresen mest: - Dritgøy å se!
ULLEVAAL (nitten.no) Patrick Thoresen ber EHL-forhåndsfavorittene skjerpe seg og mener Lillehammer er laget som har imponert mest innledningsvis.
Foto med tillatelse: Fredrik Hagen
Jada, det er tidlig.
Og tabellen viser faktisk Vålerenga, Storhamar og Frisk Asker på de øverste plassene, men det er en gammel rival fra andre siden av Mjøsa som har imponert Patrick Thoresen mest de første tre rundene.
- Veldig gledelig! Det var ikke et lag jeg hadde så bra kontroll på. Men det er gøy å se et ungt lag med mye fart og masse energi i spillet sitt som går mye på skøyter, jobber hardt for hverandre og spiller som et lag. Jeg er veldig positivt overrasket, sier Thoresen til nitten.no.
Storhamar-legenden har vært med på en rekke tøffe dueller mot naboklubben, men de siste årene ble motstanden jevnt over svakere.
Nær poeng
Nå har Johan Åkermans Lillehammer åpnet med seks poeng på tre kamper etter to 4-3-seirer hjemme mot Nidaros og sist Stavanger Oilers.
Sesongens hittil eneste tap kom i nettopp CC Amfi, men det først etter at LIK hentet opp 1-3 til 3-3 og holdt Storhamar til uavgjort til det gjensto snaue fem minutter.

- Det er dritgøy å se et lag som Lillehammer! De overrasker veldig, sier Thoresen.
- Hva med din gamle klubb Storhamar?
- Jeg syns de har slitt litt i starten. De hadde noen gode kamper i CHL, men i de to kampene jeg har sett har de slitt. Jeg kjenner ikke helt igjen det laget enda. Men det er tidlig, understreker sportssjefen.
Overraskende resultater
EHL-starten har vært full av overraskende resultater. Nidaros åpnet med å score sju på Narvik, Oilers slapp inn åtte mål i Varner Arena, Stjernen tok poeng mot Storhamar og Lørenskog mot VIF - for å nevne noe.
- Det er en del overraskelser, og det er positivt, kommenterer Thoresen.
- Jeg tror jeg satt her for fire uker siden og sa at akkurat dette kom til å skje. Hvis de antatt beste lagene ikke er 100 prosent fokusert, og tror noen kamper blir enklere enn andre, så tar de feil. Underdogs har tatt for seg. Og det er idrett. Man må spille på 100 skal man ta med seg tre poeng i denne ligaen. Og det er gledelig å se.
Torsdag fortsetter EHL med Storhamar, Vålerenga, Frisk Asker og Stavanger Oilers alle som store favoritter i sine kamper.
- En liten pekefinger til de som skal være antatt bedre enn de andre: De må skjerpe seg, sier Thoresen.